27. aprill 2013

Ema, ma vihkan sind. Ma ei saa aru, miks maailm on nii ebaõiglane, et sina vana joodik saad elada endiselt koos oma armastatud mehega valge aiaga aedlinnamajas, ja mina, kes ma ei ole selles kuidagi syydi, pean kodust ära minema. Oma kodust, kus mul on samapalju õigust elada kui sinul, oma kalli kassikese juurest, kuhugi kesklinnast kaugele. Ja siis sul jätkub taktitundetust sel ajal, kui ma olen pooleks tunniks koju pesema tulnud ja yle nädala aja teda uuesti näen, hõigata rõõmsalt teisest toast, et minu puudumisel käib ta nyyd sinu sylle ja kõrvale magama.

Sina jood samamoodi edasi, sul on ykskõik või hea meel. Mina kui vist veel veidi tervema mõistuse juures inimene lähen kodust ära, sõprade-tuttavate hoole ja armu peale elama, et ma sind kogemata maha ei lööks järgmises vihahoos. Raske ja halb ja kahjulik on elada niimoodi, et pidevalt peab ennast pingutama, et jälle kontrolli ei kaotaks. Terve maja õhk on pinget täis ja isegi, kui ma olen oma toas, pean ma pidevalt silmas pidama, kelle sammud kuhu läksid, kui valjusti uks paukus ja sadat muud detaili, et aru saada, kas sa oled oma 95-aastasel emal nägu täis sõimamas ja kas teid peab lahutama ning rahustama tulema. Ei ole normaalne saada magama alles kell kolm ja neli öösel, sest varem ei saa - varem on altkorruselt kuulda tylisid ja näägutamist. Sul on selle peale ainult yhte öelda: "Ära siis kuula!" Hea rääkida, aga muusika, mis on piisavalt vali, et tyli aimduski summutada, ei lase teha mitte midagi muud kui istuda lärmi sees.

See ei ole õige, et sa saad selle kõige juures täpselt samamoodi edasi elada ja mina peaksin kodus elamiseks ilmselt mingeid rohtusid võtma hakkama. Ma vihkan ennast selle mõtte eest, aga ma tõesti tahaksin, et sa ennast lõpuks surnuks jooksid. Mida varem, seda parem meile kõigile.

Isegi mu õeke, kes selle kõige juures elama ei pea, suudab seda olukorda vaid umbes päeva välja kannatada, enne kui teravaks muutub. Kas sa seda tõesti tahad meile kõigile?

Mul on praegu väga halb olla ja ma võiksin sind kyllap edasi syydistada, kõigi enda ja maailma probleemideni välja, aga see ei ole õige. Need siin on vähemalt asjad, millesse sa saad otseselt midagi parata. Joomist maha jättes.

Ilma soojade tervitusteta,
kahjuks endiselt sinu tytar.

Kommentaare ei ole: