2. detsember 2013

Kui muudkui päeval magada ja öösel yleval olla, juhtub kergesti, et jääd maailmasse omalaadselt yksi. Inimeste sumin on seina taga, see ei puuduta sind. Suhtlustsyklid sõpradega teevad ka midagi imelikku, eriti, kui ylejäänud siiski enam-vähem yhiskondlikus ööpäevas pysivad. See ei häiri mind hetkel, lihtalt märgin yles.

Häirivad hoopis igasugused pisiasjad - kui ärgata nii hilja nagu viimastel päevadel, ei kipu enam poodi jõudma. No ytleme kell kuus õhtul ärkad. Paar tundi võib veel aega kuluda, kuni inimese moodi lähed ja elu sisse tuleb, siis on kell juba kaheksa. Kui kohe päeva esimese asjana poe poole astuma ei taha hakata ka, mis sa sinna kella järgi lähed või, võib kell saada pool kymme enne kui sa oled välja mõelnud, et see või teine on otsas. Isegi kui pood on kaunis lähedal, tundub kuidagi jabur kaks minutit enne kymmet sinna sisse tormata, et osta oma piimad ja mis parajasti vaja. Ja mida lähemal pood on, seda jaburam on praeguse halva ilma juures tegelda ilmatu hulk aega sellega, et ennast piisavalt riietada - lõppeks ma ei lähe sinna ju viite minutitki ja kui järjekorda ei ole, võin kymnega tagasi olla. Sellele vaatamata tuleb otsida sokke ja kammida pea, kahmata kaasa kindad ja kilekott ning veenduda, et võtmed on mantlitaskus, mitte kylmkapi otsas, sest nii ei saa sisse tagasi. Jahmerdamist kuidagi liiga palju, et minna pisikesse poodi ja osta pakk piima oma sendikeste eest. Ja kuni selle yle mõelda, saab kell kymme täis ja siis on teada, kui nyyd yldse veel minna, siis suurde poodi, mis on kaugemal ja ilm on ikka veel halb ja kas on mõtet, äkki ikka saab hakkama.

Siis läheneb kell sydaööle ja tundub, et ikka ei saa ilma hakkama. Olukord on muutunud tyytuks ja rumalaks - samas täiesti tyhiseks maailma vaatepunktist. Inimene ei pea kell sydaöö saama kõrvalmaja kauguselt šokolaadi osta, nii põhimõtteliselt. Sest sel juhul peaks keegi teine inimene olema yleval ja nõus seda myyma, ja see inimene ei ole yldse kena olla. Siis ei jäägi yle muud kui viriseda ja olukorrast samas täiesti teadlik olles irvitada - no kes ytles, et ma pean kell hilja ärkama ja laisk olema.

Yhtlasi, kogu aeg on öö. Kogu aeg on pime, valida saab ainult laualambipimeduse ja laelambipimeduse ja kollase lambi pimeduse vahel, päikest nägin viimati kolm päeva tagasi.

Kommentaare ei ole: